Nowa aparatura medyczna

Do Szpitala Powiatowego w Pruszkowie trafił sprzęt i aparatura medyczna warte ponad 2 mln. zł. Z dotacji Starostwa Powiatowego i środków własnych zakupiono m.in. najnowocześniejsze aparaty usg, stół operacyjny, kolumnę laparoskopową, narzędzia chirurgiczne, aparat do znieczuleń, respirator, kardiomonitory, aparaty Holtera, spirometr, gastroskopy z torem wizyjnym, łóżka porodowe, aparaty KTG do monitorowania tętna płodu,  lampy do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodka.
To kolejny etap zmian w naszym szpitalu, które przede wszystkim mają służyć pacjentom. Zakupiona aparatura umożliwi szybszą i dokładniejszą diagnostykę i ułatwi, a przede wszystkim skróci proces leczenia i wpłynie na bezpieczeństwo i poprawę jakości. Jesteśmy dumni, że dziś dołączyliśmy do grona szpitali posiadających tak nowoczesne wyposażenie