Zdrowa Niedziela w Powiecie Pruszkowskim - relacja

10 września 2017 r. na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Pruszkowa, ale i personelu Szpitala Powiatowego "na Wrzesinie". "Zdrowa niedziela" organizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym to akcja, której nadrzędnym celem było uświadomienie jak bardzo ważna jest dbałość o swoje zdrowie, jak istotna jest profilaktyka i edukacja. Kilkunastu specjalistów z naszego szpitala-lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizykoterapeutów, ratowników medycznych, psychologów przez niemal 6 godzin przeprowadziło ponad 100 badań spirometrycznych, kilkadziesiąt badań ekg, oznaczeń poziomu cukru, pokazało jak należy prawidłowo prowadzić akcję reanimacyjną. Przekazaliśmy wiedzę, jak właściwie odżywiać i pielęgnować noworodka, o co zadbać w czasie ciąży, jak radzić sobie z przemocą w domu, itd. Nasi fizykoterapeuci udzieli instruktażu i zademonstrowali podstawowe zestawy ćwiczeń u osób wymagających rehabilitacji ruchowej. W trakcie badań wykryliśmy jeden świeży zawał serca, u kilkunastu osób stwierdzono nieprawidłowe wyniki badań czynnościowych układu oddechowego oraz podwyższone poziomy cukru we krwi. To wszystko potwierdziło sens organizowania takich akcji. Ze swojej strony chciałbym bardzo serdecznie podziękować swoim Współpracownikom ze Szpitala za ich wielkie zaangażowanie, poświęcony czas i uczestnictwo w "Zdrowej niedzieli"

Tomasz Sławatyniec- Dyrektor SPZ ZOZ