Dary WOŚP

Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny Szpital Powiatowy w Pruszkowie jest beneficjentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta wspaniała akcja, prowadzone od niemal 30 lat i w trakcie której zebrano ponad miliard złotych, spowodowała, że nie ma w Polsce dzisiaj szpitala i oddziału dziecięcego lub noworodkowego, w którym nie znajduje się aparatura i sprzęt medyczny z charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Także u nas w pruszkowskim szpitalu.
W ostatnich tygodniach dotarły na nasz Oddział Neonatologiczny kolejne dary z 26 Finału, który odbywał się pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Otrzymaliśmy m.in. stanowisko do resuscytacji, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, lampy do fototerapii, kardiomonitory i pompy infuzyjne.
Dzięki darom WOŚP, dzieci urodzone w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie mają szansę na skuteczną pomoc i leczenie w stanach zagrożenia życia oraz innych przypadkach, kiedy ich stan zdrowia wymaga interwencji medycznej, jak również wsparcia aparaturą i sprzętem medycznym.
Dziękujemy wszystkim, którzy także wczoraj, 13 stycznia 2019 r. wrzucili monety i banknoty do puszek WOŚP, bo to daje nadzieję, że kolejna, jakże cenna aparatura i sprzęt trafią do polskich szpitali
„Siema”